Investiční videa, kanály a podcasty


Legendární investor William Ackman v tomto videu skvěle vysvětluje základy financí, akciových trhů a fungování firem
Toto krátké video vysvětluje co představují akcie firem, jak funguje burza nebo co je to akciový index.

YouTube kanály

Série skvělých přednášek o oceňování akcií od uznávaného profesora Damodarana. Jedná se už o složitější téma, určené spíše pro zkušenější investory.
Isfaaq Peerally – kanál investora z Mauricia, který sice nemá perfektní angličtinu, avšak jeho analýzy akcií jsou výborné. Naleznete zde mnoho tipů na méně známé společnosti, které jsou zajímavé či podhodnocené.
Jeden z mých nejoblíbenějších YouTube kanálů o investování – Joseph Carlson sdílí a komentuje nejnovější zprávy z akciových trhů a zároveň ukazuje své portfolio, jaké akcie nakupuje a proč.
Kanál The Swedish Investor ve svých videích shrnuje zajímavé knihy o investování a rozdílné přístupy úspěšných investorů. Toto konkrétní video se zaměřuje na hledání akcií, které mají potenciál až zestonásobit svoji hodnotu.

Podcasty

  • Jak investovat – Lenka Schánová – rozhovory s úspěšnými investory a portfolio manažery. Skvělý podcast nejen pro zkušené investory, ale i pro úplné začátečníky. Níže naleznete jednu z mých oblíbených epizod.
  • Proti Proudu – Daniel Tržil – rozhovory s inspirativními českými osobnostmi nejen ze světa financí. Skvělé jsou například díly s Petrem Márou, Dominikem Stroukalem či Danielem Gladišem.
  • Investiční podcast – Vojta Žižka
  • Chit Chat Money – skvěle zpracované analýzy jednotlivých akcií (v Aj)
  • Investiční podcast MoneyPenny (Hospodářské noviny)

Filip Kejla: O svých největších investičních chybách, investiční strategii Kathie Wood nebo atraktivních akciích Jak investovat

Rozhovor s investičním stratégem z Wood & Company Filipem Kejlou o jeho největších investičních chybách, vyhoření, osobní investiční strategii, o akciích, ve kterých vidí právě největší potenciál nebo jaký má názor na investiční strategii Cathie Wood. Akcie: SPCE, SOFI, TLRY, PLUG, BB, TDOC, SQ, ABNB, ROKU, DISBio: Filip Kejla se na finančních trzích pohybuje již více jak 25 let.  V minulosti působil jako vedoucí obchodního oddělení v BH Securities, jako akciový makléř v Raiffeisenbance, nebo jako trader ve WOOD & Company.  V současné době pracuje jako investiční stratég ve WOOD & Company. Mimojiné je také partnerem ve společnosti Natural Mallorka. Co se v podcastu dozvíte: Začátky v jeho kariéře – back office (2:38)Nastavení obchodování na páku v Čechách (5:01)Investiční zkušenost z 11. září 2001 (5:47)První životní chyba – shortování Čezu (8:08)Působení v Raiffeisenbance (13:11)Životní příležitost ve Wood & Company (14:47)Zkušenosti s tradingem (17:34)Zkušenosti z krize 2008 (21:51)Příběh Ondřeje Tomka (24:04)Zásada stop-loss (24:39)Psychologická analýza (28:18)Krize ve Wood & Company a osobní vyhoření (30:46)Třetí životní chyba – Apple (39:19)Oproštění se od finančních trhů – podnikání  Natural Mallorka (39:51)Zpět ve Wood & Company jako investiční stratég (43:08)Proč využít  fundamentální, technická a psychologická analýzu dohromady (46:17)Proprietary trading (56:54)Jeho aktuální náplň práce ve Wood & Company (1:01:00)Příběh Pilulky(1:11:00)Zoot (1:18:00)Investiční stratég (1:19:00)Nejvíce vydělal v lednu na růstových firmách (1:20:26)Osobní investiční strategie (1:28:00)Affirm, Virgin Galactic, Blackberry, Disney (1:29:00)Kathie Wood a její investiční styl (1:32:00)Atraktivní akcie (1:41:00)Nenechte si ujít letošní ročník České investiční konference, který proběhne 8. a 9. listopadu 2021. Přednášky a workshopy z České investiční konference 2020 si můžete zakoupit zde.Partnerem podcastu je Strike.Market, alternativní data pro vaše investice.Vaše zpětná vazba je pro mě důležitá. Máte-li k podcastu jakékoliv poznámky, zašlete mi je, prosím, na lenka@schanova.com. Děkuji. 

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Veškeré informace prezentované na tomto webu mají pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení či poradenství.

© 2022 zacniinvestovat.cz