Nejlepší knihy o investování

knihy o investovani

Zdrojů Informací o investování existuje více, než by jakýkoli člověk dokázal pojmout. Díky internetu může své názory prezentovat kdokoli, nehledě na znalosti. Navíc hlavním cílem mnohých internetových „expertů“ není člověku pomoci, ale spíše získat co nejvíce zhlédnutí, případně prodat nějaký svůj kurz či produkt. Proto je dobré čerpat informace od investorů, kteří mají mnohaleté zkušenosti a historii dobrých výsledků. Především jim jsme proto věnovali místo v tomto seznamu.

One Up On Wall Street – Peter Lynch

Peter Lynch v této knize srozumitelně a zábavně prezentuje svou investiční strategii, která spočívá v hledání malých firem, jejichž produkty člověk sám používá a dobře zná. O výhodách této strategie jsem se podrobněji rozepsal zde.

Akciové investice – Daniel Gladiš

Pokud bych měl doporučit jen jedinou knihu o investování, byla by to právě tato. Navzdory tomu, že není nijak dlouhá, zde autor prezentuje mnoho důležitých konceptů od ocenění akcií, přes tvorbu portfolia až po nejčastější chyby, kterých se investoři dopouštějí. Dozvíme se také jak poznat kvalitní firmu, či jak pohlížet na krátkodobé tržní pohyby.

The Little Book of Valuation – A. Damodaran

Tato kniha seznámí čtenáře se základy oceňování akcií pomocí různých metod, jako např. discounted cash flow. Autorem je profesor Aswath Damodaran, který přednáší o korporátních financích a oceňování na NYU a patří mezi nejuznávanější v tomto oboru. V případě, že by se člověk chtěl této problematice věnovat podrobněji, existují ještě další skvělé, avšak daleko rozsáhlejší knihy od stejného autora.

Warren Buffett and the Interpretation of Financial Statements

Tato kniha naučí čtenáře rozumět finančním výkazům firem a odhalit ty z nich, které disponují nějakou konkurenční výhodou. Právě udržitelná konkurenční výhoda je totiž jednou z hlavních charakteristik firem, do kterých Buffett investuje.

nejlepší knihy o investování

Další skvělé knihy

  • Common Stocks and Uncommon Profits – Phillip Fisher
  • The Intelligent Investor – Benjamin Graham
  • dopisy akcionářům Berkshire Hathaway – Warren Buffett je každoročně připojuje k výročním zprávám své společnosti. Představují skvělou možnost, jak se dozvědět více o uvažování jednoho z nejlepších investorů všech dob. K dispozici jsou v tištěné podobně nebo zdarma online.
  • Investing for growth – Portfolio manažer Terry Smith v této knize odhaluje svoji strategii, která spočívá v nákupu akcií výjimečně kvalitních firem, za které je však nutné neplatit příliš vysoké ceny.
  • The Most Important Thing – Howard Marks

Jestliže dáváte přednost spíše videím či podcastům, své oblíbené kanály jsem sdílel zde.


Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Veškeré informace prezentované na tomto webu mají pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení či poradenství.

© 2022 zacniinvestovat.cz